Similar Posts
Σ Υ Σ Κ Ε Ψ Ε Ι Σ / Η Μ Ε Ρ Ι Δ Ε Σ
4.10.10 Διαμαρτυρια στη Βουλη-Συνταγμα & ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΥΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΣΗΕΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΖΩΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Αθήνα 01.10.2010 ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Με την ευκαιρία της Παγκόσμιας Ημέρας των Ζώων στις 04.10.2010 και ώρα 14.00, η Πανελλαδική Συντονιστική Επιτροπή Ζωοφιλικών Σωματείων σας καλεί στην μεγάλη αίθουσα της Ε.Σ.Η.Ε.Α. Ακαδημίας 20, σε συνέντευξη τύπου που θα…
Νέα έκκληση της Π.Φ.Π.Ο. στον Άρειο Πάγο για τα Δημοτικά Κυνοκομεια
Προς: Εισαγγελέα του Αρείου Παγου κ Κουτζαμάνη Ε. Θέμα: ΚΥΝΟΚΟΜΕΙΑ ΧΩΡΑΣ ΣΕ ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΓΚΗ Αξιότιμη κα Εισαγγελέα, Παίρνουμε το θάρρος να επικοινωνήσουμε και πάλι μαζί σας αναφορικά με την κατάσταση που επικρατεί στα διάφορα δημοτικά κυνοκομεία, όπου οι συνθήκες διαβίωσης των ζώων είναι πραγματικά και κυριολεκτικά τραγικές. Αφορμή για την δεύτερη…
ΓΙΟΡΤΗ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ ΤΗΣ “ΖΩΦΟΡΟΣ” ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΗ ΛΟΤΖΙΑ 28.12.2013!
ΣΑΣ ΠΡΟΣΚΑΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΓΙΟΡΤΗ ΥΙΟΘΕΣΙΑΣ ΤΗΣ ΜΚΟ ”ΖΩΦΟΡΟΣ” ΚΡΗΤΗΣ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ D.Papadaki Security, ΣΤΗΝ ΛΟΤΖΙΑ (ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ) ΣΤΙΣ 28/12/2013 ΚΑΙ ΩΡΕΣ 10:30ΠΜ ΜΕ 16:30ΜΜ.ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ! ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΤΕ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΥΠΕΡΟΧΑ ΔΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ BAZAAR…
Eπίσκεψη σο 49ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου με το ”Ενσυναισθηση & Ζώα”
15/2 /24 έγινεε Επίσκεψη στο 49ο Δημοτικό Ηρακλείου μετά απο πρόσκληση . Παρακολούθησε όλο το σχολείο 110 μαθητές ! Η πρόσκληση έγινε από τη Κ.Παπαδακη Αναστασία Εκπαιδευτικό της β τάξης στα πλαίσια του εργαστηρίου δεξιοτήτων “Δες τη ζωή μέσα από τα μάτια ενός ακηδεμονευτου ζώου “ Η παρουσίαση του προγράμματος της ΖΩΦΟΡΟΣ & ΠΦΠΟ έγινε…
Βιντεο :Οι Αξιες της Ζωης δινουν Δυναμη..
https://vimeo.com/152985022
..Ιστορίες με Ευχάριστο Τέλος εξαιτίας του ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ”ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ”
Είμαστε υποχρεωμένοι στην εταιρεία Σουπερ Μαρκετ ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ που με προθυμία βοηθά τους αδύναμους είτε είναι άνθρωποι είτε βιολογικοί μας εταίροι.. (άλλα έμβια). Πάντα χρειάζεται στην εποχή που ζούμε η αρωγή και αλληλεγγύη τέτοιων δυναμικών εταιρειών που λειτουργούν πέραν των εταιρικών κοινωνικών ευθυνών τους ,ως Άνθρωποι με Ηθική και Σεβασμό σε όποιον έχει πραγματική ανάγκη. Είμαστε…