Similar Posts
ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΖΩΩΝ
ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΦΙΛΟΖΩΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ (Π.Φ.Π.Ο) & ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΖΩΟΦΙΛΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ Email: info@pfpo.gr Ιστοσελίδα: http://www.pfpo.gr Facebook: https://www.facebook.com/pfpomospondia ΕΠΙΣΤΟΛΗ Ημερομηνια: -10/7-/2015- …
Ενσυναίσθηση και Ζώα στο 34ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου.
28/3/2024 επισκεφτήκαμε το 34ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου. Ο Διευθυντής κ.Σημαιακης Δημήτρης μας κάλεσε για το πρόγραμμα της ΠΦΠΟ & ΖΩΦΟΡΟΣ . Παρουσιάσαμε το Ενσυναίσθηση και Ζώα σε όλα τα τμήματα του Σχολείου. Συμμετείχαν 310 μαθητές ένθερμα .. Εκπαιδευτές μας η κ .Χρυσούλα Παπαδάκη και ο κ Ηρακλής Ντουλάκης που με διάθεση και Αγάπη στηρίζουν τα…
ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΑΝΤΟΧΗ… Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΥΘΟΣ ΤΟΥ ΚΡΕΑΤΟΣ!
Πρωτεΐνη : Γεγονότα & μύθοι ” Ποτέ δεν έχουν τόσοι πολλοί μπερδευτεί τόσο πολύ για ένα θέμα για το οποίο ξέρουν τόσα λίγα.” Η λέξη “πρωτεϊνη” προέρχεται από την ελληνική γλώσσα και σημαίνει “πρωταρχικής σπουδαιότητας”. Τα αμινοξέα, τα συστατικά μέρη της πρωτεϊνης, είναι η βιοχημική βάση για τη ζωή και απαιτούνται από κάθε κύτταρο. Τα…
![Η Ζωφορος & ΠΦΠΟ στον Παιδικο Σταθμο ”Δημιουργία ”για το ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ & ΖΩΑ !](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-2-300x225.jpg)
Η Ζωφορος & ΠΦΠΟ στον Παιδικο Σταθμο ”Δημιουργία ”για το ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ & ΖΩΑ !
17/4 /2024 βρεθήκαμε στον Παιδικό Σταθμό ”Δημιουργία”. Ο Διευθυντής κ. Κουτουλακης Κυριάκος μας καλοδέχτηκε μετά απο πρόσκληση του που ήταν προγραμματισμένη. Παρακολούθησαν το πρόγραμμα 50 μαθητές ηλικίας 1,5 έως 4 ετών με μεγάλο ενδιαφέρον και ενθουσιασμό συμμετέχοντας διαδραστικά καθ όλη τη διάρκεια του προγράμματος. Το προγραμμα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας απο την Επίκουρη Καθηγητρια κ Κοντού…
ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΕΣ ΣΤΕΙΡΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΣΤΟ ΚΥΝΟΚΟΜΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Αντίστοιχο post στο Facebook ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΦΙΛΟΖΩΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑΝ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΥ ΕΞΑΙΤΙΑΣ ΤΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ.! Ηταν εκει και η ”δικη μας” Αποστολια Μαγαλιου, για να προσφερει εθελοντικα ο,τι βοηθεια μπορει. (5.6.15) ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ βεβαια …
Το spot του Φιλοζωικού Συλλόγου Χανίων για την στείρωση
Ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ» δημιούργησε ένα τηλεοπτικό σποτ για να εξηγήσει γιατί πρέπει να στειρώνουμε τα κατοικίδια ζώα αδέσποτα και μη. Μέσω αυτού προτρέπει τους φιλόζωους του νομού να βοηθήσουν και τα δικά τους ζώα καθώς η στείρωση είναι μια ακίνδυνη κτηνιατρική επέμβαση ουσιαστικής φροντίδας για τα γατιά και τα…