Πήγη: Δωρεάν στειρώσεις δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς με πρωτοβουλία της Ομοσπονδίας μας!
6979 913007 zophoros@yahoo.gr
Πήγη: Δωρεάν στειρώσεις δεσποζόμενων ζώων συντροφιάς με πρωτοβουλία της Ομοσπονδίας μας!
”Αισίως τελείωσαν τα γυρίσματα των tvspots με γνωστούς καλλιτέχνες και αθλητές. Η Γεωργία Ζώη στο χρονολόγιό της γράφει: “Εμείς κατα τη διάρκεια των γυρισμάτων περάσαμε υπέροχα!Γελάσαμε, κουβεντιάσαμε, αναπολήσαμε, συγκινηθήκαμε, δακρύσαμε και υποσχεθήκαμε να αγωνιστούμε όλοι για τον κοινό σκοπό! ” ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ Δελτίο Τύπου για τα σποτάκια της Π.Φ.Π.Ο στην τηλεόραση
ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΓΥΡΝΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΕ ΜΑΚΡΥΑ ΜΑΛΛΙΑ ,ΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΨΥΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΑ ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑΚΙΑ , ΝΑ ΤΑ ΚΟΥΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΕΝΔΟ- ΕΞΩΑΠΟΠΑΡΑΣΙΤΟΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΧΡΕΩΘΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΥ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ https://www.facebook.com/vet365ktiniatrikokentro/ . Επικοινωνια… Χρυσουλα Chrysoula Papadaki imbox…
Σε πολλά χρώματα διατίθενται στο pet shop στη Λ.Ικαρου ΠΑΛΑΜΙΩΤΗΣ τηλ 2810228067 ,προκειμένου να πληρωθούν τροφές,αναλώσιμα και κτηνίατροι. ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ αγοράζοντας ένα τέτοιο βραχιολάκι είτε για σας ,είτε για το παιδί σας αλλά ίσως και για τον μικρόσωμο φίλο σας η την γάτα σας…. τηλ επικ.παραγγελιών 6979913007 με γραπτό μήνυμα. Ευχαριστουμε ΖΩΦΟΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Εnglish below… Όσα ζήσαμε το 2021-Απολογισμός της δράσης μας έως σήμερα Μια ακόμη χρονιά πλησιάζει στο τέλος της.. Μια χρονιά κατά την οποία δεχτήκαμε περισσότερες από 2000 κλήσεις για διασώσεις,απεγκλωβισμούς, τραυματισμούς,κακοποιήσεις και εγκαταλείψεις -τόσο νεογέννητων όσο και ενήλικων ζώων συντροφιάς και φάρμας όπως συνηθίζουν να λέγονται. Ήταν μια δύσκολη χρονιά για όλον τον πλανήτη σε…
Η «Ώρα του Πολίτη, των Φορέων και των Κοινωνικών Εταίρων» καθιερώνεται πλέον σε μόνιμη βάση στην Ελληνική Αστυνομία από την προσεχή Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου με στόχο την εφαρμογή της αντεγκληματικής πολιτικής. Επειδή η εγκληματικότητα και η παραβατικότητα δεν περιορίζεται μόνο μεταξύ των ανθρώπων αλλά αφορά και τις πράξεις των ανθρώπων προς τα ζώα είναι…
Τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου Διαδικτυακή Ημερίδα σεμιναριακού χαρακτήρα (Webinar) διοργανώνει ο Δήμος Μαλεβιζίου αυτή τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020 στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Προστασίας των Ζώων. Η διαδικτυακή ημερίδα είναι προγραμματισμένη στις 5:00 το απόγευμα της Δευτέρας και στόχο έχει την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση των πολιτών. Στο webinar θα μιλήσουν επιστήμονες…