Η Ζίλντα είναι ένα από τα κουταβάκια που γέννησε η γλυκιά μας Βένια.
Η γλυκιά μανούλα της προσπαθούσε να την προφυλάξει μαζί με τα αδελφάκια της από την βροχή.
Η Ζίλντα μεγάλωσε με μπιμπερό, όπως και τα άλλα 3 αδελφάκια της γιατί η μανούλα της ήταν αρκετά αδύναμη.
Σήμερα ζει ευτυχισμένη με την κα Αρδαβάνη που την λατρεύει και την ευχαριστούμε θερμά!
Similar Posts
Ο γλυκός Μάριος
O γλυκός Μάριος βρέθηκε μόνος να περιμένει την μανούλα του, που κάποιος την είχε χτυπήσει λίγα μέτρα πιό κάτω, στην εκκλησία της Αγίας Μαρίνας. Παρότι αρκετά φοβισμένος, εμπιστεύτηκε την κοπέλα που τον βρήκε και έτσι μεταφέρθηκε σε ένα σπίτι που είχε και άλλα γατάκια σαν αυτόν. Ο Μάριος αποφάσισε πως θα έμενε…
Ο γλυκός Μπούμπης με την μαμά του
Ο γλυκός Μπούμπης με την μαμά του που τον υιοθέτησε πριν 1 χρόνο! Ευχαριστούμε πολύ την οικογένεια Χουρδάκη για την αγάπη που έχουν στον Μπούμπη μας, καθώς επίσης και για την όμορφη κίνηση να υιοθετήσουν άλλο ένα αδεσποτάκι για να έχει παρέα το ένα στο άλλο! Να είστε πάντα καλά!
Ο Άρης με την οικογένειά του
Ο γλυκός Άρης βρέθηκε από εθελοντή σε γνωστό σημείο του Ηρακλείου όπου εγκαταλείπουν ζωάκια. Σώθηκε κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή πριν τον χτυπήσει διερχόμενο αυτοκίνητο. Η πρώτη του υιοθεσία δεν στάθηκε τυχερή, η δεύτερη όμως… ήταν η καλύτερη! Ευχαριστούμε πολύ την οικογένεια της κυρίας Τζορμπατζάκη για την μεγάλη αγάπη που δίνει στον μικρό μας Άρη και…
Η γλυκιά Βένια με τη παντοτινή της μαμά
Η γλυκιά Βένια βρέθηκε από την Έλλη τον Σεπτέμβριο του 2014. Είχε μόλις γεννήσει και θήλαζε τα 4 μικρά της μέσα στη βροχή, περιτριγυρισμένη και φοβισμένη από άλλους σκύλους. Είναι ένα πλάσμα που πέρασε πολλά… Είχε ερλίχια και σοβαρή αναιμία για αρκετό διάστημα και εντοπίστηκε και με φύσημα στην καρδιά. Η Βένια όμως απ’όλα αυτά…
Η ευτυχισμένη Ζιζέλ!
Η Ζιζέλ του κυνοκομείου του δήμου Ηρακλείου μετά την υιοθεσία της στο καινούριο της σπίτι. Η πλέον παντοτινή οικογένειά της απευθύνθηκε στη ΖΩΦΟΡΟ για να βρεί σκυλάκι και έτσι παραπέμφθηκε στη Ζιζέλ του κυνοκομείου. Τέτοιες εικόνες μας κάνουν να συνεχίζουμε να ζούμε τον αέναο επίπονο αγώνα για τη διάσωση ζώων. Ευχαριστούμε την οικογένεια Κορνελάκη!
![Ευχαριστουμε τον 1ο Σταθμο Πυροσβεστικης Ηρακλειου!](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/05/60788879_1236868423150791_703995562730455040_n-300x201.jpg)
Ευχαριστουμε τον 1ο Σταθμο Πυροσβεστικης Ηρακλειου!
Στις 08.05.2019 ενημερωθήκαμε από μαθητές σχολείου στον Πόρο ότι ένα μικρό γατάκι έχει εγκλωβιστεί σε εγκαταλελειμμένο σπίτι και κλαίει σπαρακτικά. Γείτονες της περιοχής μας ενημέρωσαν ότι το γατάκι το έψαχνε απεγνωσμένα και η μαμά του.Στις εκκλήσεις μας για βοήθεια ανταποκρίθηκε άμεσα ο 1ος Πυροσβεστικός Σταθμός Ηρακλείου, τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά τόσο για την αμεσότητα,…