Similar Posts
![”Σπιτάκια για τα αδέσποτα από τους κρατούμενους Αλικαρνασσού”](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2021/05/ΣΠΙΤΑΚΙΑ-3-300x169.jpg)
”Σπιτάκια για τα αδέσποτα από τους κρατούμενους Αλικαρνασσού”
Ευχαριστούμε την Πανελλήνια Φιλοζωική Ομοσπονδία (ΠΦΟ) για τη δωρεά δέκα σκυλόσπιτων που κατασκευάστηκαν στα πλαίσια της δράσης “Σπιτάκια για αδέσποτα ζώα από κρατούμενους στα Καταστήματα Κράτησης” που συνδιοργανώθηκε από τη Γενική Γραμματεία Αντεγκληματικής Πολιτικής, την Πανελλήνια Φιλοζωϊκή Ομοσπονδία και τη Συμμαχία για την Ελλάδα. ΖΩΦΟΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ Οι Καλύτεροι μας Φίλοι
Στις Ευρωπαϊκές αρχές στρέφεται η Π.Φ.Π.Ο. με αφορμή τις μαζικές εξοντώσεις ζώων με δηλητηριασμένα δολώματα σε όλη τη χώρα / Letter to the European authorities for the massive poisoned animals all over the country
English Below Επιστολή προς την Ευρωπαϊκή Επιτροπή, το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο, τον Επίτροπο Περιβάλλοντος της Ε.Ε., κ. Karmenu Vella, τον Andrea Gavinelli, Head of the Animal Welfare Unit of the European Commission, τον Έλληνα Επίτροπο Μετανάστευσης, κ. Δημήτρη Αβραμόπουλο και την Ευρωπαίο Διαμεσολαβητή, κα Emily O’ Reilly, απέστειλε η Π.Φ.Π.Ο. με αφορμή την πάγια τακτική πολλών Ελλήνων να εξοντώνουν ζώα με δηλητηριασμένα δολώματα. Αξιότιμες Κυρίες και Κύριοι,…
ΝΕΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ
Μετά τις επίμονες προσπάθειες της Πανελλαδικής Συντονιστικής Επιτροπής 108 Ζωοφιλικών Σωματείων και την συνάντηση που είχε με συμβούλους του υπουργού κ, Παπουτσή η ΕΛ.ΑΣ εξέδωσε νέα και πιο αναλυτική εγκύκλιο προς τα Αστυνομικά Τμήματα της χώρας για τον χειρισμό των καταγγελιών για κακοποιήσεις ζώων. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και δημόσια την πολιτική ηγεσία του υπουργείου και…
ΤΑ ΖΩΑ ΠΟΥ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΝ ΟΙ ”ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕΝΟΙ” ΣΤΙΣ ΔΙΑΔΗΛΩΣΕΙΣ..
Διάφορα ζώα «πρωταγωνιστούν» στις κινητοποιήσεις διαφόρων επαγγελματικών ομάδων!
![Η τελευταία μας επίσκεψη για το σχολικό έτος 2022-2023 ήταν στο Δημοτικό Σχολείο Βενεράτου](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2023/06/354054771_6261800137243081_6051404302355468208_n-224x300.jpg)
Η τελευταία μας επίσκεψη για το σχολικό έτος 2022-2023 ήταν στο Δημοτικό Σχολείο Βενεράτου
Η τελευταία επίσκεψη για αυτή τη σχολική χρονιά ήταν 14/6 /2023 στο Δημοτικό Σχολείο Βενεράτου με Διευθυντή τον κ Πασσιση Αθανάσιο & 123 μαθητές ( όλο το σχολείο ) να παρακολουθούν το εκπαιδευτικό Πρόγραμμα ”Ενσυναισθηση και Ζώα” !Tα παιδιά δώρισαν κονσέρβες για τα αδεσποτάκια του Ηρακλείου.. Οι εκπαιδευτικοί μαζί με τους μαθητές κατέθεσαν τις εντυπώσεις…