Similar Posts
Εθελοντές κτηνίατροι ενισχύουν τη λειτουργία του Δημοτικού Κυνοκομείου Ηρακλείου
Ο Δήμος Ηρακλείου καταβάλλοντας κάθε δυνατή προσπάθεια για την διαχείριση του αριθμού αδέσποτων σκύλων και την εφαρμογή του Νόμου 4039/2012, εκτός από τις στειρώσεις και τις σημάνσεις που πραγματοποιούν οι δύο συνεργαζόμενοι κτηνίατροι με το κυνοκομείο και το δημοτικό κτηνιατρείο, προχώρησε και στην πρόσκληση Ολλανδού εθελοντή κτηνίατρου με σκοπό την πραγματοποίηση όσο των δυνατό περισσότερων…
ΠΦΠΟ: Διασυρόμαστε στο εξωτερικό από την έκνομη ‘διαχείριση’ αδέσποτων του δήμου Προποντίδας
Προς: Δήμαρχο Νέας Προποντίδας κ.Εμμανουήλ Καρρά Κοινοποίηση: Σώμα Επιθεωρητών Δημόσιας Διοίκησης, ΥΠΑΑΤ Θέμα: Διαχείριση αδέσποτων ζώων στα διοικητικά όρια του Δήμου σας Αξιότιμε κ. Δήμαρχε 1. Η Ομοσπονδία μας έλαβε μήνυμα από επισκέπτη της περιοχής σας ο οποίος κατοικεί μόνιμα στο εξωτερικό (τα πλήρη στοιχεία του είναι στη διάθεσή σας) ο οποίος…
![ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ REACTION ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2017/12/25398708_10155972401927402_8844734054140904662_n-300x232.jpg)
ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Η ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ REACTION ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
https://www.heraklion.gr/press/municipality-press-releases/lambrinos-mayor-filozoiki-tainia-191217.html Με επιτυχία η προβολή της φιλοζωικής ταινίας «Re – Action» – Το τηλεοπτικό σποτ του Δήμου Ηρακλείου «Γίνε εθελοντής φιλόζωος» ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ Ηράκλειο 19-12-2017 Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 17 Δεκεμβρίου, η διπλή προβολή της φιλοζωικής ταινίας «RE – ACTION», στην αίθουσα «Μανόλης Καρέλλης», στην…
Π.Φ.Π.Ο ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ-PFPO WHO WE ARE
Τhe Pan-hellenic Coordination Committee of Animal Welfare Unions and its action The Panhellenic Animal welfare and Environmental Federation, was established December 2010 and is the largest animal welfare organization in Greece. Its aim is the protection and upholding the rights of animals, taking legal and activist ways. Actions taken for this purpose are: The planning…
Ενσυναίσθηση και Ζώα στο 34ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου.
28/3/2024 επισκεφτήκαμε το 34ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου. Ο Διευθυντής κ.Σημαιακης Δημήτρης μας κάλεσε για το πρόγραμμα της ΠΦΠΟ & ΖΩΦΟΡΟΣ . Παρουσιάσαμε το Ενσυναίσθηση και Ζώα σε όλα τα τμήματα του Σχολείου. Συμμετείχαν 310 μαθητές ένθερμα .. Εκπαιδευτές μας η κ .Χρυσούλα Παπαδάκη και ο κ Ηρακλής Ντουλάκης που με διάθεση και Αγάπη στηρίζουν τα…