Similar Posts
![Επίσημη έκτακτη επίσκεψη Υπευθύνων στο Κυνοκομείο Ηρακλείου](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2021/04/7.4.21-αντιδημαρος-μαρτιμιανακη-στο-ΚΥΝΟΚΟΜΕΙΟ-225x300.jpg)
Επίσημη έκτακτη επίσκεψη Υπευθύνων στο Κυνοκομείο Ηρακλείου
Εκτάκτως και άνευ προειδοποιήσεως μετέβη στο ΚΥΝΟΚΟΜΕΙΟ Ηρακλείου η Αντιδήμαρχος κ Καναβάκη νέα υπεύθυνη για τη διαχείριση των αδέσποτων στο Δήμο Ηρακλείου μαζί με την επικεφαλής της 5μελούς επιτροπής και Υπεύθυνη Εθελοντισμού & Πολιτισμού του Δήμου μας κ.Ευη Μαρτιμιανάκη ,ενόψει των νέων καθηκόντων τους προκειμένου ιδίοις ομμασι να διαπιστώσουν τυχόν ελλείψεις στη λειτουργικότητα του χώρου….
![ΖΩΦΟΡΟΣ πολιτισμός:Απο..τυπώματα Ηρακλείου από το Ιστορικό Αρχείο το Μηνά Χουστουλάκη](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2018/11/6-300x172.jpg)
ΖΩΦΟΡΟΣ πολιτισμός:Απο..τυπώματα Ηρακλείου από το Ιστορικό Αρχείο το Μηνά Χουστουλάκη
Με επιτυχία η ομάδα εθελοντών Πολιτισμού του Δήμου Ηρακλείου πραγματοποίησε την πρώτη παρουσίαση του έργου παλαιότερων και σύγχρονων φωτογράφων της Κρήτης,με τα ιστορικά φωτογραφικά αποτυπώματα του ΜΗΝΑ ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ που εξαιρετικά παρουσίασε η εκπρόσωπος του Ιστορικού Μουσείου κ.Α.Μπαλταζή με αναφορές στην ζωή της παλιάς πόλης του Ηρακλείου κ τις δράσεις της.. Φωτογραφικό υλικό της βραδιάς: …
ΠΩΣ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΥΙΟΘΕΣΙΑ ΤΟ ΖΩΑΚΙ ΠΟΥ ΔΙΕΣΩΣΕΣ…
και βεβαιως… με τσιπ πάντα. Αν ηδη το έχουμε βάλει ή έχουμε κάνει τα εμβόλια , αποπαρασίτωση κλπ ζητάμε ΠΑΝΤΑ τα χρήματα από τον μελλοντα κηδεμόνα. Αν δεν τα έχουμε κάνει, πηγαινουμε μαζί , πριν πάρει το ζωάκι στο σπιτι του στον κτηνίατρο, τα κάνουμε και πληρώνει ο κηδεμόνας. Αν πει ο υποψηφιος κηδεμονας: δεν…
![ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ στο 53ο Νηπιαγωγείο Ηρακλείου απο την ΖΩΦΟΡΟ ΚΡΗΤΗΣ](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2022/11/DSC00625-1-184x300.jpg)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ στο 53ο Νηπιαγωγείο Ηρακλείου απο την ΖΩΦΟΡΟ ΚΡΗΤΗΣ
18/11/22 προσκεκλημένοι από την Προϊσταμένη του 53 Νηπιαγωγείου και τους νηπιαγωγούς του μεταβήκαμε με τον εκπαιδευμένο με παιδιά σκυλάκο Όσκαρ, για ενημέρωση με το πρόγραμμα ”Ενσυναισθηση και ζώα” δυο τμημάτων μαθητών, από την έμπειρη και εξουσιοδοτημένη από το ΙΕΠ κ Χρυσούλα Παπαδάκη. Τα παιδιά πραγματικά λάτρεψαν το σκυλάκι,άκουσαν και συμμετείχαν στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα της ΖΩΦΟΡΟΣ…
![Η Ζωφορος & ΠΦΠΟ στον Παιδικο Σταθμο ”Δημιουργία ”για το ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ & ΖΩΑ !](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2024/05/2-2-300x225.jpg)
Η Ζωφορος & ΠΦΠΟ στον Παιδικο Σταθμο ”Δημιουργία ”για το ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ & ΖΩΑ !
17/4 /2024 βρεθήκαμε στον Παιδικό Σταθμό ”Δημιουργία”. Ο Διευθυντής κ. Κουτουλακης Κυριάκος μας καλοδέχτηκε μετά απο πρόσκληση του που ήταν προγραμματισμένη. Παρακολούθησαν το πρόγραμμα 50 μαθητές ηλικίας 1,5 έως 4 ετών με μεγάλο ενδιαφέρον και ενθουσιασμό συμμετέχοντας διαδραστικά καθ όλη τη διάρκεια του προγράμματος. Το προγραμμα του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας απο την Επίκουρη Καθηγητρια κ Κοντού…
![Aπολογισμός Δράσης ΖΩΦΟΡΟΣ για το 2016.!](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2015/08/logo-1-300x225.jpg)
Aπολογισμός Δράσης ΖΩΦΟΡΟΣ για το 2016.!
2016 – Απολογισμός Ζωφόρος Κρήτης Μια ακόμη χρονιά έφτασε στο τέλος της… Το 2016 δεχτήκαμε περισσότερες από 300 κλήσεις για διασώσεις, απεγκλωβισμούς, τραυματισμούς, κακοποιήσεις και εγκαταλείψεις-τόσο νεογέννητων όσο και ενήλικων ζώων συντροφιάς και πανω από 100 για τραυματισμένα η δηλητηριασμένα πουλιά ( γεράκια ,όρνεα , κουκουβάγιες κλπ) Ήταν μια δύσκολη χρονιά για όλον τον πλανήτη…