Similar Posts
Ενσυναίσθηση και Ζώα στο 34ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου.
28/3/2024 επισκεφτήκαμε το 34ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου. Ο Διευθυντής κ.Σημαιακης Δημήτρης μας κάλεσε για το πρόγραμμα της ΠΦΠΟ & ΖΩΦΟΡΟΣ . Παρουσιάσαμε το Ενσυναίσθηση και Ζώα σε όλα τα τμήματα του Σχολείου. Συμμετείχαν 310 μαθητές ένθερμα .. Εκπαιδευτές μας η κ .Χρυσούλα Παπαδάκη και ο κ Ηρακλής Ντουλάκης που με διάθεση και Αγάπη στηρίζουν τα…
Dogs 2015 – Αγαπάμε τα ζώα και το δείχνουμε
Πραγματοποιήθηκε χθές 4/4/15 με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή εκατοντάδων Ηρακλειώτων η εκδήλωση ενημέρωσης για τα ζώα. Συμμετέχοντες ηταν ο Δήμος Ηρακλείου που με την αιγίδα του πραγματοποιήθηκε το event, δια του Αντιδήμαρχου κ.Ινιωτάκη Πέτρου που αναφέρθηκε στο έργο του δήμου και τα αποτελέσματα της ομάδας του κυνοκομείου Ηρακλείου, οι φιλοζωικές οργανώσεις και ο κτηνίατρος κ.Σουρανάκης που…
ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΜΕΤΡΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΗΣ ΖΩΩΝ & ΑΝΘΡΩΠΩΝ
Μέτρα για να συνυπάρχουν άνθρωποι και ζώα
![Ενσυναίσθηση και Ζώα στο 27ο & 25ο Δημοτικά Σχολεία Ηρακλείου.](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2024/04/17-300x225.jpg)
Ενσυναίσθηση και Ζώα στο 27ο & 25ο Δημοτικά Σχολεία Ηρακλείου.
Την 3/4 /2024 πήγαμε στο 27ο δημοτικό με Διευθύντρια την κ. Ζαχαριουδάκη Ρένα Και 25ο δημοτικό με Διευθύντρια την κ .Τρουλινου Αγγελική . Η πρόσκληση έγινε από την Εκπαιδευτικό κ. Νίκη Μανωλακη -εθελόντρια και φιλοζωη η ίδια- Το πρόγραμμα παρακολούθησαν 250 μαθητές συνολικά. Εκπαιδευτές μας ο κ. Ηρακλής Ντουλάκης , η κ Παπαδάκη Χρυσούλα και…
![”ΣΥΜΒΙΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ”ΓΙΑ 650 ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑ](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2016/02/ΖΩΑ-300x200.jpg)
”ΣΥΜΒΙΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΖΩΑ”ΓΙΑ 650 ΜΑΘΗΤΕΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΠΛΑΤΑΝΙΑ
ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ 650 ΜΑΘΗΤΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
![Webinar από το Δήμο Μαλεβιζίου για την Παγκόσμια Ημέρα Προστασίας των Ζώων](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2020/10/unnamed-file-214x300.png)
Webinar από το Δήμο Μαλεβιζίου για την Παγκόσμια Ημέρα Προστασίας των Ζώων
Τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου Διαδικτυακή Ημερίδα σεμιναριακού χαρακτήρα (Webinar) διοργανώνει ο Δήμος Μαλεβιζίου αυτή τη Δευτέρα 5 Οκτωβρίου 2020 στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Προστασίας των Ζώων. Η διαδικτυακή ημερίδα είναι προγραμματισμένη στις 5:00 το απόγευμα της Δευτέρας και στόχο έχει την ενημέρωση και την ευαισθητοποίηση των πολιτών. Στο webinar θα μιλήσουν επιστήμονες…