Διαδικασία υιοθεσίας από το σωματείο Ζωφόρος
Similar Posts
Δίνονται για υιοθεσία 2 όμορφα γκρί γατάκια!
Δίνονται για υιοθεσία αυτά τα 2 μικρά γατάκια, ηλικίας 2,5 μηνών. Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6950277577 Ηράκλειο Κρήτης Θα δοθούν με ότι ορίζει ο νόμος για τον νέο κηδεμόνα. Συμβόλαιο-υπεύθυνη δήλωση υιοθεσίας, βιβλιάριο υγείας και υποχρεωτική τοποθέτηση microchip σύμφωνα με το νόμο 4039/2012 (το κόστος για την τοποθέτηση microchip επιβαρύνει τον νέο κηδεμόνα). Μεταφέρονται μέχρι Αθήνα εύκολα,…
Δίνεται για υιοθεσία ημίαιμο θηλυκό κοκόνι!
Το σκυλάκι της φωτογραφίας βρέθηκε στη περιοχή της παραλιακής στο Ηράκλειο Κρήτης, μέσα στη κυκλοφορία των αυτοκινήτων. Είναι θηλυκό, ημίαιμο κοκόνι, μικρόσωμο 9 κιλών και πολύ φιλικό. Το καθαρίσαμε, περιποιηθήκαμε το τρίχωμά του και είναι έτοιμο για υιοθεσία! Θα δοθεί αποπαρασιτωμένο, εμβολιασμένο, στειρωμένο και με υπεύθυνη δήλωση υιοθεσίας. Όποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει στο τηλέφωνο: 6988928194…
Χαρίζεται η παιχνιδιάρα Χού!
Η Χού είναι μια παιχνιδιάρα γατούλα 50 ημερών. Εντοπίστηκε μόλις λίγων ημερών, εγκατελελειμένη σε ερημική περιοχή και με σπασμένα τα ποδαράκια της. Με τρομερή θέληση για ζωή η μικρή Χού, έμεινε σε πλήρη ακινησία για 30 μέρες και το πρόβλημα της αποκαταστάθηκε πλήρως. Παρά τους αρχικούς μας φόβους ότι δεν θα τα κατάφερνε. Έχει μεγάλη…
Δίνεται για υιοθεσία η γλυκιά Φάντα!
Please scroll down for English Η Φάντα εντοπίστηκε απο μέλος του σωματείου 17/10/14. Πήρε το όνομα της απο το ”Φάντα-σμα” καθώς περιπλανιόταν καιρό στην κατάσταση που δείχνουν οι φωτογραφίες και κανένας δεν συγκινήθηκε να την βοηθήσει. Δυστυχώς οι περισσότεροι εστιάζουν στην εικόνα και μόνο ενός ζώου που τους προκαλεί φόβο και απέχθεια, με αποτέλεσμα αυτό…
Εγκατέλειψαν μάνα με 2 κουταβάκια στην εθνική οδό…Χερσονησου-Ηρακλειου Κρητης
Κοιτώντας αυτές τις φωτογραφίες τα λόγια περισσεύουν εάν αντιληφθεί κανείς ότι αυτή η μανούλα με τα 2 της κουταβάκια σώθηκαν στην κυριολεξία στο παρα πέντε.. Χθές 22/1 και ενώ εθελοντής μας κατευθυνόταν αργά το βράδυ, στην εθνική οδό στο ύψος του Αεροδρομίου και σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας, είδε μια μάνα με 2 κουτάβια να βρίσκεται…
Ο Μπομπος του κυνοκομείου
Αυτός ο όμορφος σκυλούκος είναι ο Μπόμπος. Ηρθε στο κυνοκομειο μας παρουσιάζοντας μυοκλωνίες, πιθανόν αποτέλεσμα μόρβας.. Τώρα πια ζει έτσι, σαν το κομπρεσέρ! και αναζητά τον ανθρωπο εκείνο που θα του ανοιξει την καρδιά του και θα τον αγαπήσει παρά το μικρό ελάττωμα του! Posted by KYNOKOMEIO HRAKLEIOY – XARISTE TOYS ENA SPITI on Monday,…