![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2022/12/P1170679-768x512-1-300x200.jpg)
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2022/12/26-300x169-1.png)
6979 913007 zophoros@yahoo.gr
Μετά από πρόσκληση των δασκάλων του ΚΔΕΠ Αγ Ιωάννη ,πήγαμε το απόγευμα της 26.10.16 στο 20ο &56 σχολείο για να συναντήσουμε 45 παιδάκια των πρώτων τάξεων της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης και να μιλήσουμε για τους φίλους μας τα ζώα. Συναναστροφή και γνώση που μας κάνουν καλύτερους σαν κοινωνία διότι όταν μαθαίνεις από μικρός την αλληλεγγύη και…
και βεβαιως… με τσιπ πάντα. Αν ηδη το έχουμε βάλει ή έχουμε κάνει τα εμβόλια , αποπαρασίτωση κλπ ζητάμε ΠΑΝΤΑ τα χρήματα από τον μελλοντα κηδεμόνα. Αν δεν τα έχουμε κάνει, πηγαινουμε μαζί , πριν πάρει το ζωάκι στο σπιτι του στον κτηνίατρο, τα κάνουμε και πληρώνει ο κηδεμόνας. Αν πει ο υποψηφιος κηδεμονας: δεν…
Επισκεφτηκαμε το Σχολειο Αγίων Δέκα μετά απο προσκληση του Διευθυντή κ Γιαμαλάκη Γρηγόρη Εκπαιδεύσαμε με το εγκεκριμένο απο το ΙΕΠ Προγραμμα της ΠΦΠΟ της Επίκουρης Καθηγήτριας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας κ Μ.Κοντου, Ενσυναίσθηση και Ζώα . 110 μαθητές που συμμετείχαν με μεγάλο ενδιαφέρον ,διαδραστικά, καθόλη την διάρκεια της εκπαίδευσης . Αξίες όπως ο Σεβασμός,η Ευγένεια,το Νοιάξιμο…
Στις 02 Μαρτίου στο Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αρχανών -Ρούβας – Γουβών https://www.facebook.com/kpearhanwn/photos/a.1955335358082086.1073741861.1718330538449237/1955338741415081/?type=3&theater πραγματοποιήθηκε Εσπερίδα με οργανωτές τους υπεύθυνους του Κ.Π.Ε. με θέμα ” Η ζωή στο δρόμο είναι δύσκολη” με θέμα τα αδέσποτα. Στην Εσπερίδα είχαν κληθεί για να μιλήσουν η Πρόεδρος της Π.Φ.Π.Ο Αναστασία Μπομπολάκη και και Γραμματέας της ΠΦΠΟ και Προεδρος της ΖΩΦΟΡΟΣ…
Μη σύννομη η συμμετοχή κυνηγών στις επιτροπές για τα αδέσποτα (link)
Θεσσαλονίκη χτυπημένο προφανώς απο αυτοκίνητο! Σηψαιμία και επέμβαση – αντιβιωτικά και καθαριότητα. ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΩΝ ΕΞΟΔΩΝ της εθελόντριας Βούλας Τζάνου προκειμένου να πληρωθεί ο κτηνίατρος κ Αγαθαγγελίδης. Στην δωρεά αναγράψτε το όνομα “ΒΟΥΛΑ” Θέλω να κάνω δωρεά στην Ζωφόρο Ευχαριστούμε!