Similar Posts
ΝΕΑ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΕΙΟ ΠΑΓΟ ΓΙΑ ΤΑ ΖΩΑ
Ανοιξτε εδω την ΕΓΚΥΚΛΙΟ (pdf)
Η Ημερα φιλανθρωπίας στο μέγαρο ΝΤΟΡΕ Ηρακλείου
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η εκδήλωση για τον εορτασμό της «Διεθνούς Ημέρας Φιλανθρωπίας» που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου στο NTORE Gastronomy & Symposia. Η ημερίδα ξεκίνησε με σύντομη παρουσίαση των δράσεων των προσκεκλημένων φιλανθρωπικών οργανώσεων, ενώ στη συνέχεια ακολούθησε γνωριμία των ομάδων με το κοινό και περαιτέρω ενημέρωση σε σχέση με το έργο που επιτελούν…
Ενημέρωση κηδεμόνων ζώων συντροφιάς στο Ηράκλειο Κρήτης
Συνεχίζονται οι κοινές εξορμήσεις της Ομοσπονδίας μας (ΠΦΠΟ) και των συλλόγων της στην Κρήτη με την αρωγή της αστυνομίας για την ενημέρωση των κηδεμόνων ζώων συντροφιάς σχετικά με τις υποχρεώσεις τους.(Χανιά,Ρέθυμνο,Ηράκλειο,Λασίθι) Μέλη του συλλόγου μας ΖΩΦΟΡΟΣ με τη συνοδεία περιπολικού και δύο αστυνομικούς προχώρησαν στην ενημέρωση των κατοίκων περιοχών των Αστυνομικών Τμημάτων Φαιστού, Ηρακλείου , Αστερουσίων…
STOP! Κοίταξε τα μάτια τους! STOP now! Look into their eyes!
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ Η Πανελλαδική, Φιλοζωική και Περιβαλλοντική Ομοσπονδία (Π.Φ.Π.Ο), στο πλαίσιο των προσπαθειών που καταβάλει για την ευαισθητοποίηση της κοινωνίας απέναντι στα ζώα, ανέλαβε την πρωτοβουλία και την ευθύνη για την δημιουργία οχτώ spots με τον τίτλο: STOP! Κοίταξε τα μάτια τους! Και στα Αγγλικά: STOPnow! Look into their eyes. Το περιεχόμενο των spots…
Ενσυναίσθηση και Ζώα στο 4ο Δημοτικό Αλικαρνασσού.
Την 14/3/2024 επισκεφτήκαμε το 4ο Δημοτικό Αλικαρνασσού μετά απο πρόσκληση του Διευθυντή κ. Περισυνακη Αντώνη Οι Τάξεις που συμμετείχαν ήταν οι Γ,Δ,Ε με 80 μαθητές Εκπαιδευσαν τους μαθητές ο κ Κρητικάκης Δημητρης εκπαιδευμένος απο την ΠΦΠΟ με το πρόγραμμα της Επικουρης Καθηγητριας κ Κοντού Μαρίας που έχει εγκριθεί απο το ΙΕΠ και η εξαιρετική και…