![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/PRIN.jpg)
Πρίν 7 μήνες ειδοποιήθηκαν οι εθελοντές της ΖΩΦΟΡΟΣ για ένα τυφλό γατάκι που κυκλοφορεί σε περιοχή του Ηρακλείου.Πήγαν η Ρία και η Χρυσούλα να διαπιστώσουν την πραγματικότητα.Όντως το γατί φιλικό ευτυχώς μεταφέρθηκε άμεσα σε κτηνίατρο που διαπιστώνει την πλήρη τυφλότητα του από το ένα μάτι κ από το άλλο ελάχιστη όραση τόση όση να ΜΗΝ του επιτρέπει να κινείται ‘άνετα στους αφιλόξενους για αδέσποτα δρόμους του Ηρακλείου.!
,Μετά από επτάμηνη κτηνιατρική αγωγή κ φιλοξενία από τους εθελοντές αλλά παράλληλα μεγάλη προσπάθεια να βρεθεί το κατάλληλο σπιτικό με τους κατάλληλους ανθρώπους …ανακαλύπτουμε την Σάντυ και την οικογένεια της στη Γερμανία!
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/unnamed-file.jpg)
Πως θα επωμιστούν εθελοντές ,που έχουν κι άλλα δεκάδες περιστατικά να καλύψουν με δικά τους έξοδα, το θέμα της μεταφοράς του μικρού γατιού στη Γερμανία;
Εκεί βρίσκεται όπως πάντα στο πλευρό μας η SKY EXPRESS η Aεροπορική Εταιρεία https://www.skyexpress.gr/ με το ανοικτό κοινωνικό πρόσωπο κ την πάντα μεγάλη διάθεση να υποστηρίξει κάθε προσπάθεια πολιτισμού κ ανθρωπιάς.
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/2.jpg)
Καλύπτοντας όλα τα έξοδα γατούλας και εθελόντριας μεταβήκαμε και γυρίσαμε από Ηράκλειο Αθήνα Ηράκλειο απαλλαγμένοι από το βάρος και αυτών των εξόδων .Τους ευχαριστούμε ΠΟΛΥ γι αυτο!
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/1-2.jpg)
Φτάνουμε αισίως στη Γερμανία με τους ”δικούς της ανθρώπους” να μας περιμένουν εναγωνίως προκειμένου να παραλάβουν τη γατούλα ”Κέλυ” & να μας πάνε στο σπίτι τους με αγάπη, δείχνοντας μας με υπερηφάνεια το χώρο που της ετοίμασαν ,το χώρο που θα κοιμάται ,το δικό της σπιτικό!..
![](https://zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/3-1-1024x576.jpg)
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/unnamed-file-1.jpg)
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/7.jpg)
![](https://www.zophoros.gr/wp-content/uploads/2019/04/5.jpg)
Ξανά ευχαριστούμε την SKY EXPRESS & τους Εθελοντές που βοήθησαν στο HAPPY END αυτής της δύσκολης ελληνικής ιστορίας….
ΖΩΦΟΡΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
One Comment